Przypomnij sobie kiedy mając czas na wypoczynek zastanawiałeś się - góry czy woda? Wybierając coś kosztem drugiego myślałeś - fajnie byłoby mieć góry i wodę w jednym miejscu. W Bielawie właśnie tak mamy!
Jezioro bielawskie znajduje się w mieście Bielawa na Dolnym Śląsku w powiecie dzierżoniowskim, u podnóża najstarszych gór Europy - Gór Sowich.

Miłośników letniego wypoczynku nad wodą zapraszamy nad jezioro bielawskie.
Piaszczysta i strzeżona plaża, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, wyciąg do wakeboardu, a także nowoczesny basen z wodnym placem zabaw, to najważniejsze z jego atrakcji.
Wyjątkowym miejscem jest również wyspa z wiatami turystycznymi, stanowiskami do grillowania i pomostami, na którą prowadzi jedyne w regionie molo.

Po wypoczynku nad wodą zapraszamy na pozostałe miejskie atrakcje turystyczne oraz w Góry Sowie. Zachęcamy między innymi do wejścia na stumetrową wieżę widokową kościoła i na trakt linowy w parku miejskim. Natomiast Góry Sowie to 562 kilometry tras Strefy MTB Sudety, ścieżki piesze, rowerowe i biegowe. Warto odwiedzić również liczne zabytki, w tym najwyższy szczyt Gór Sowich – Wielka Sowa.

 

www.jeziorobielawskie.com.pl

TOP